Czerwiec nad Bugiem

horo

 

Horodło i okolice

Horodło i jego okolice to wymarzone miejsce na wypoczynek dla wszystkich spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z przyrodą. Ogrom przestrzeni, jaki można tutaj poczuć, na początku nieco przytłacza, ale już po chwili sprawia, że organizm zaczyna odpoczywać. Obficie ukwiecone nadbużańskie łąki, Strzelecki Park Krajobrazowy, ciekawa historia oraz wysunięty najdalej na wschód kraniec Polski- takie atrakcje czekają na każdego, kto zechce się tutaj zatrzymać. Więc jeśli nie macie jeszcze planów gdzie spędzić czerwcowy weekend  lub początek wakacji to z pewnością przestrzeń na skraju Polski zdaje się być miejscem doskonałym.

Odkryj miejsce

 

KALENDARZ IMPREZ

ziolowe
Nadbużańskie Ziołowe Spotkania
miejsce: Koryciny / termin:18-19.06.2017
Już po raz ósmy "Ziołowy Zakątek" oraz "Tygiel Doliny Bugu" ma zaszczyt zaprosić do udziału w imprezie, której celem jest promocja podlaskich smaków, muzyki i rękodzieła. Tradycyjnie impreza odbędzie się w Gospodarstwie Agroturystycznym Ziołowy Zakątek w Korycinach. Zarówno dla dzieci jaki i dorosłych przygotowano moc atrakcji!
Więcej informacji
radzik
Radziwiłłowie. Biała. Podlasie
miejsce: Biała Podlaska / termin:28.05- 7.11.2017
Wystawa zrealizowana przez Muzeum Południowego Podlasia, na którą skłądają się liczne portrety i rodzinne pamiątki wchodzące w skład unikatowej kolekcji Macieja Radziwiłła, przedstawiciela, jednego z potężniejszych magnackich rodów Wielkiego Księstwa Litewskiego i dawnej Rzeczypospolitej.
Wystawa "Radziwiłłowie. Biała. Podlasie", to niewątpliwe jedno z ważniejszych tegorocznych wydarzeń kulturalnych w mieście i regionie.
Więcej informacji
Insert alt text here
Biegiem przez Platerów
miejsce: Platerów / termin: 25.06.2017
Tegoroczna edycja imprezy wpisuje się w popularną ideę łączenia biegania z pomaganiem. Każdy uczestnik biegu na 3333 m, 10 km i marszu nordic walking będzie mógł wziąć udział w akcji dobroczynnej. Organizatorzy „8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów” przygotowują specjalną Strefę Jabłka, w której biegacze oraz wszyscy odwiedzający będą mieli możliwość degustacji rozmaitych jabłecznych specjałów, pysznych ciast, przetworów, tłoczonych soków czy cydru.
Więcej informacji
rowerro
Nadbużański Rajd Rowerowy
miejsce: Sławatycze / termin:1.07.2017 r.
Zapoczątkowana w 2009 roku impreza rowerowa, która dzisiaj jest jedną z bardziej znanych w Polsce Wschodniej i chyba najlepiej rozpoznawalną nad Bugiem. W tym roku organizatorzy zapowiadają sporo zmian. Na pewno podczas rajdu będą eksplorować piękne nadbużańskie tereny woj. lubelskiego - ,,Smakuj Lubelskie" i na pewno pojadą szlakiem Green Velo - wschodni Szlak Green Velo.
Więcej informacji
szczudla
Międzynarodowy Turniej Smaków
miejsce: Zamek Liw / termin:25.06.2017
Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski i Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie zapraszają na IV Międzynarodowy Turniej Smaków - Kulinarna Podróż Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego. Podczas turnieju zaprezentowane zostaną bogate tradycje kulinarne z regionów, przez które przebiegała jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych i handlowych dawnej Rzeczypospolitej - Wielki Gościniec Litewski - trakt z Warszawy do Wilna prowadzący przez Mazowsze, Podlasie, Grodzieńszczyznę i Wileńszczyznę.

Więcej informacji
W CZERWCU POLECAMY
Pałac Cieleśnica
Pałac Cieleśnica to miejsce, w którym historia daje o sobie znać na każdym kroku. Odrestaurowany i udostępniony gościom w 2013 r. pałac wraz z przepięknym parkiem i stawem jest miejscem do którego przybywają szukający ciszy i spokoju. Dodatkowym atutem obiektu jest jego kameralność oraz własny ogród i związana z nim manufaktura Cieleśnica, dzięki której przypomnicie sobie smaki dzieciństwa.
Więcej →

 

Dworek Łukowiska

 

Dworek Łukowiska to wyjątkowe miejsce położone w samym sercu Doliny Bugu. Zabytkowa architektura, wyjątkowy klimat i atmosfera, a przede wszystkim regionalna kuchnia sprawiają, że nie sposób pominąć tego miejsca będąc nad Bugiem. A ten kto choć raz odwiedzi ten pensjonat będzie chciał wracać tutaj zawsze i o każdej porze roku.
Więcej →